Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [243]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [67]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2011 » Серпень » 12 » Пресвята Богородиця » Реколекційні науки: Марія як милосердна Посередниця захищає навіть найнещасніших
11:13
Реколекційні науки: Марія як милосердна Посередниця захищає навіть найнещасніших
У нас є стільки причин любити благородну Царицю, що навіть якщо Її прославлятиму на цілій землі, у проповідях говоритимуть лише про Неї, всі люди віддаватимуть своє життя за Неї, цього буде ще мало в порівнянні з тим, що ми Їй винні за таку чутливу любов, якою Вона огортає всіх людей, навіть найбільших грішників, якщо тільки вони виявляють хоч незначну набожність до Неї.
Достославний Раймоунд Джордан, який з покори називав себе нерозумним, казав, що Марія не може не любити тих, хто Її любить, і для Неї не є тягарем служити Своїм почитателям і застосовувати всю Свою силу, навіть якщо вони грішники, аби випросити їм прощення у Свого благословенного Сина. Словом, Її доброта і милосердя такі великі, що навіть найбільш грішний чоловік не повинен боятися прибігати до Її стіп, бо Вона не відкидає нікого, хто до Неї звертається. Марія як наша благородна Заступниця сама доносить до Бога прохання Своїх почитателів, зокрема ті, котрі Їй подані, бо як Син заступається за нас перед Отцем, так Пресвята Діва заступається за нас перед Сином і не перестає опікуватися великою справою нашого спасіння як перед Отцем, так і перед Сином: завжди випрошує нам ласки, що їх прагнемо. Бл. Діонізій Картуз слушно називає Марію особливою утіхою тих, що заблукали, надією нещасних і заступницею всіх грішників, що прибігають до Неї.
А якщо знайдеться якийсь грішник, який не сумнівається у силі Марії, але не вірить в Її милосердя, боячись, що Вона не захоче рятувати його через те, що здійснив важкі гріхи, нехай же йому додадуть відваги слова св. Бонавентури: "Марія має винятковий і великий привілей: Своїми проханнями може випросити у Сина все, що хоче”. Однак чи помогла нам б Її сила, якби Вона про нас не піклувалася? "У тому, що Вона за нас турбується, можемо не сумніватись, – каже згаданий автор, – будьмо впевнені у цьому і постійно дякуймо Господеві і Його святій Матері: через те, що Пресвята Діва поміж усіма святими перед Богом найсильніша, то Вона і наймилосердніша Заступниця, що найбільше дбає про наше добро”. "А хто ж, – каже з радістю св. Ґерман, – о Мати милосердя, хто ж після Ісуса більше турбується про наше добро, ніж Ти? Хто ж так, як Ти, підтримує нас у тривогах, за нас журиться? Хто ж зрівняється з Тобою в підтримці грішників й боротьбі за їхнє добро?” Опіка Твоя, о Маріє, потужніша і милостивіша, ніж ми можемо це уявити. "Святі, – зауважує целейський настоятель, – більше допомагають своїм почитателям, ніж іншим людям, але оскільки Мати Божа є Царицею всіх, то й Заступниця всіх і турбується про їхнє спасіння”.
Серце Марії не байдуже до добра всіх, також грішників; узагалі, це для Марії честь, коли Її називають Заступницею грішників, бо Вона Сама підтвердила доброславній Марії Віллані: "Після титулу "Матір Божа” найбільшою для Мене честю є титул "Потішителька грішників”. Бл. Амадей розповідає, що наша Небесна Мати безустанно стоїть перед троном Божим і заступається за нас Своїми сильними молитвами. Перебуваючи в Небі, Вона добре знає наші біди і потреби, тому не може нам відмовити у Своєму співчутті. Повна материнської любові до нас, співчуття, милосердя і доброти, старається нам постійно допомагати, щоб допровадити до нашого спасіння. Річард від св. Вавринця заохочує кожного, навіть і найнещаснішого, прибігати за милосердям до найдорожчої Заступниці і бути переконаним, що Вона завжди буде готова йому допомогти, тому що – як пише св. Ґотфрид – Марія завжди готова молитися за всіх.
"З якою завзятістю і любов’ю, – пише св. Бернард, – прибігає добра Заступниця до справ нашого спасіння!” Св. Авґустин також вражений любов’ю і ревністю Марії, любов’ю, яка неустанно спонукає Її благати Творця, щоб Він простив наші гріхи, наділив Своєю ласкою, звільнив від небезпек і допомагав у нещастях”. (…) Хто ж колись зрозуміє турботливість Пречистої Діви, з якою Вона благає Бога заступитися за нас? Св. Ґерман розповідає: "Вона ніколи не втомиться заступатися за нас перед Богом”. Який це гарний вислів! Марія так змилосерджується над нашими нещастями і так нас любить, що безперервно молиться за нас, щоб захистити нас Своїми молитвами від зла і випросити нам ласки. Вона ніколи не втомиться заступатися за нас перед Богом”.
"Були б ми дуже бідні, ми, грішники, якби не мали великої Заступниці, що така сильна, милостива, а водночас дбайлива і мудра, що наш суддя, а Її Син, – як твердить Річард від св. Вавринця, – не може осудити тих, за кого Вона заступається”. Ось чому Йоан Геометра так Її вітає: "Радуйся, Мати, яка вміє вирішувати всякі суперечки”. Адже всі справи, за які турбується наймудріша Заступниця, Вона власне "виграє”. Тому св. Бонавентура називає Марію "мудрою Авігайлою”, бо та біблійна жінка так уміла своїми проханнями злагіднити царя Давида, розгніваного на Навала (1См. 25, 24), що пізніше він сам її вихваляв і дякував за заступництво, яким перешкодила йому помститися Навалові. Те саме очевидно чинить у Небі Марія на користь нещасних грішників; Своїми чутливими і мудрими проханнями Вона уміє так пом’якшити, умиротворити Божу справедливість, що Сам Бог Її за це благословить і ніби дякує Їй за те, що Вона не дозволила Йому опустити і покарати їх, хоч вони на це заслуговували.
Св. Бернард каже, що Предвічний Отець хотів показати нам глибини Свого милосердя і тому, крім головного Заступника, Ісуса, дав нам ще за Заступницю перед троном Ісуса Марію. Без сумніву, Ісус, за законом, єдиний Посередник між Богом і людьми; Христос у силу власних заслуг прагне і може, як це обіцяв, здобути для нас прощення і ласку Божу: оскільки люди бачать у Христі – Бога і тому Його бояться, у нас виникла потреба ще в Заступниці, до якої ми могли би звертатися з меншою боязню і більшою довірою. Ця Заступниця – Марія, і не можемо знайти перед Богом нікого сильнішого і милостивішого до нас. З великою кривдою поставився б до милосердної Владичиці той, хто – каже далі цей же святий – боявся б упасти до стіп найулюбленішої Заступниці, яка не має в Собі нічого суворого ані страшного, а навпаки, повна лагідності, любові та доброти. Отож читай іще раз ціле Святе Письмо, і якщо знайдеш там щось, що свідчить про суворість Марії, тоді бійся до Неї приступити. Але якщо там нічого такого не знайдеш, прибігай з радістю до Неї, і Вона допровадить тебе до спасіння Своїм заступництвом.
Які чудові слова вкладає в уста грішника, що прибігає до Марії, єпископ Парижа Вільгельм: "О Мати Бога мого, у якому ж я нещасному стані, до котрого мене привели гріхи, але попри це, повний довіри, до Тебе прибігаю. А якщо Ти мене відкинеш, то доведу Тобі, що Ти в певній мірі зобов’язана допомагати мені, оскільки св. Церква називає і проголошує Тебе Матір’ю милосердя. Ти, о Маріє, така дорога Богові, що Він Тебе завжди вислухає. Твоє велике милосердя нічого людям не відмовило, Твоя невимовна доброта не погордувала жодним грішником, навіть зовсім опущеним, якщо тільки він Тобі поручив себе. Чи ж то надаремне ціла Церква називає Тебе своєю Заступницею і Утіхою нещасних? Це неможливо, аби мої гріхи, о Маріє, стримали Тебе від виконання Твого великого обов’язку милосердя, який Тобі притаманний і через який ти є Посередницею і Заступницею миру між Богом і людьми, а після Свого Сина – єдине сподівання і надійна втіха нещасних. Усі Свої ласки і всю Свою славу, достоїнство Матері Божої – якщо так можна сказати – засвідчуєш грішникам, аби для них Боже Слово вчинило Тебе своєю Матір’ю. Яка ж далека Матері Божій, що привела на світ Джерело милосердя, думка, щоб відмовити у Своєму милосерді якомусь грішникові, який прибігає до Неї. А коли, о Маріє, Твій обов’язок полягає в єднанні людей з Богом, допоможи мені у Своєму великому милосерді, яке напевне набагато більше від усіх моїх гріхів”.
"Наберіться терпіння всі, хто в розпачі, – взиваємо разом із Томою з Вілланова, – відпочиньте і втіштеся, бідні грішники, бо велика Діва, Мати Судді і Бога, є одночасно Заступницею людського роду, пресильною Заступницею, яка може отримати від Творця все, що хоче; Заступниця, сповнена мудрості, знає всі способи, якими Його найкраще злагіднити, вмовити; Заступниця усіх, яка всіх приймає і нікому не відмовляє у Своїй опіці”.

Приклад

Під час місії, яку проводили редемптористи, після проповіді про Пресвяту Матір, до сповіді зголосився один старець і сказав, повний радості: "Отче, Пресвята Матір обдарувала мене великими ласками”. – А чим саме? – запитав сповідник. "Бачите, отче, я тридцять п’ять років сповідався по-святотатськи, бо соромився визнати один гріх. У той час мене переслідували великі небезпеки, кілька разів я стояв близько від смерті, і коли б тоді вмер, точно пішов би до пекла. А зараз Марія наділила мене великою ласкою і пробудила моє сумління”. Говорив він з таким жалем, що його зворушення огорнуло й сповідника. Після сповіді місіонер запитав старця, чи він виконував якусь побожну практику на честь Пресвятої Матері. Відповів, що кожної суботи на честь Марії стримувався від споживання молока. Пресвята Владичиця прийняла цю його почесть і змилостивилася над ним. Він дозволив місіонерові розповідати про цей випадок іншим людям.

Молитва

Найдосконаліша Матінко мого Господа, я усвідомлюю, що через мою невдячність, яку я часто виявляв Богові і Тобі, заслужив на те, аби Ти мене покинула. Але, знаючи, о Владичице, Твою доброту, розумію, що вона набагато більша, ніж моя невдячність. Підтримуй мене надалі, Потішителько грішників, і не переставай засвідчувати добродійство грішникові, який Тобі довірився. О Мати Милосердя, простягни Свої руки і піднеси падшого, який благає Тебе про милосердя. О Маріє, захисти мене або скажи мені, до кого маю звернутися, щоб міг захистити мене ліпше від Тебе? Однак де ж я знайду милостивішу і сильнішу Заступницю перед Богом від Тебе, Його Матері? Будучи Матір’ю Спасителя, Ти зобов’язана спасати грішників, для того і мені дана на порятунок. О Маріє, спаси того, хто прибігає до Тебе. Я не заслуговую на Твою милість, але Твоє прагнення спасати тих, хто гине, підказує мені вірити у те, що мене любиш. А якщо Ти мене любиш, то чи я повинен турбуватися?
Моя улюблена Мати, якщо я завдяки Тобі врятуюся, у що вірю, то не буду більше невдячним, славитиму Тебе вічно і з щирою любов’ю своєї душі винагороджуватиму Тобі за мою давню недбалість, віддячуючи за Твою любов до мене. Як щасливий житель Неба, де Ти царюєш і царюватимеш повік, буду неустанно оспівувати Твоє милосердя і цілувати руки за Твою велику милість, яка стільки разів рятувала мене від пекла.
О Маріє, моя Спасителько, моя Надіє, Царице, Заступнице, Мати моя, люблю Тебе, люблю і завжди прагну Тебе любити. Амінь. Амінь. У це вірю, так нехай станеться.

СВЯТИЙ АЛЬФОНС МАРІЯ ДЕ ЛІҐУОРІ


Схожі матеріали:

Категорія: Пресвята Богородиця | Переглядів: 2125 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: цікаві історії, настанови, реколекційні науки, Пресвята Богородиця, повчання, Діва Марія, СВЯТИЙ АЛЬФОНС ЛІГУОРІ, наука Церкви | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Дитятку Ісусу

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2020©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика