Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [243]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [67]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2012 » Травень » 6 » Публіцистика » Нудьга та туга за лаштунками ситості
22:09
Нудьга та туга за лаштунками ситості
«Нудьга – ось відмінна риса занепаду античного світу» – зазначає сучасний український філософ Лариса Гармаш і цитує слова свого німецького колеги Еріка Фегеліна: «Коли боги вигнані зі Всесвіту, світ, покинутий ними, занурюється у тугу» (Хамітов Н., Гармаш Л., Крилова С. Історія філософії. Проблема людини та її меж. – К, 2006. – С.59). Досить спокусливою видається перспектива перенести слова згаданих філософів на тло сучасності. Чи це, часом, не рятівна спокуса?..

На перший погляд може здатися, що нинішні часи пересичені гедонізмом і життєрадісністю. Однією із визначальних рис постіндустріальної цивілізації є домінування ринку послуг.  Здається, вся економічна система спрямована на обдарування людини низкою послуг, котрі є несумісними із нудьгою. Крім того, варто згадати здобутки науково-технічного прогресу, котрий не лише значною мірою звільнив людину від тяжкої і рутинної фізичної праці, але й відкрив перед нею нові горизонти отримання насолоди. Отже, яка нудьга може існувати в епоху автоматизованого виробництва, високошвидкісного транспорту, супермаркетів, секс-шопів, віртуального простору, 3D-зображень і т.п. «благ»?..

Однак коли ми поглянемо на занепадаючу Античність, то побачимо подібну ситуацію (з урахуванням тієї різниці, що – зрозуміла річ – в епоху Античності була кращою екологічна ситуація). І через Античність, і через Сучасність гасло «Хліба і видовищ!» проходить навіть не червоною ниткою, а метастазами ракової пухлини. І тоді, і зараз бутафорія насолоди лиш прикриває собою тотальну нудьгу десакралізованої «реальності».

Можна зробити припущення, що нинішня нудьга є достатньо прозорою – навіть зруйнувавши бутафорію насолоди, ми не побачимо виразних контурів цієї нудьги. Однак руйнувати бутафорію необхідно. «Пластмассовый мир победил, / Макет оказался сильней» – співає в пісні «Моя оборана» Єґор Лєтов. Деконструювати «пластмассовый мир», «макет» бутафорії і симулякрів потрібно. Така деконструкція – це реванш і боротьба з нудьгою. Така деконструкція є необхідною навіть за умови, якщо вона оголюватиме прозорість нудьги. Зруйнувати бутофорію насолоди – це стати перед вакуумом нудьги і відчути тугу.

Вищий сенс народжується із усвідомлення «суєти суєт». Вигнання «богів» породжує два явища – тугу та нудьгу. Нудьга – річ деструктивна, туга – велична. Нудьга може розчавити людину своєю сірістю чи – в гіршому разі – прозорістю. Туга ж  має властивість манити вперед і вгору. Тому варто вчитися бути нечутливим до нудьги і віддавати себе тузі. Вакуум нудьги пронизаний випромінюванням туги.  Невідкривши для себе вакуум, неможливо отримати даруюче сенс випромінювання. Головне – руйнувати бутафорію.

Ігор Загребельний


Схожі матеріали:

Категорія: Публіцистика | Переглядів: 1765 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: Україна, суспільні проблеми, суспільство, публіцистика, Ігор Загребельний | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Дитятку Ісусу

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2020©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика