Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [340]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [182]
Підпілля, історія УГКЦ [64]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [116]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [242]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [104]Суспільні проблеми [448]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [388]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [423]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [65]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [128]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2016 » Квітень » 24 » Пресвята Богородиця » МОЯ НЕБЕСНА НЕНЬКА. ТРЕБА БУТИ ПОКІРЛИВИМ, ЯК ВОНА
07:49
МОЯ НЕБЕСНА НЕНЬКА. ТРЕБА БУТИ ПОКІРЛИВИМ, ЯК ВОНА
«Величає душа моя Господа... що зглянувся Він на покору своєї слуги...» (З гимну Божої Матері).
Господь Бог ненавидить гордість: Він це сказав і повторяв у Святому Письмі.
Ніщо не є таке відразливе, як гордість.
Гордий заключає в собі зародок усіх блудів. Він не може стерпіти ближніх, ані жити в мирі з ними. Він не може знести несправедливості, або бути поблажливим у спорах. Він не розуміє, що дехто може мати іншу думку, чи інший спосіб діяти. Він вносить замішання у свою родину через свою нетерпеливість, через свій гнів, через свою звичку завсіди гостро відповідати. Через свої слова нерозумні або вигадливі, через несправедливі підозри, через невідповідне поведения, — він вносить незгідливість у товариства, що в них буває.
Гордість панує над усією суспільністю, в більшості родин та у величенному числі поодиноких людей. Часто їй удається вдертися аж до духовних дружин, щоб і там запалити замішання й роз’єднання.
Чи це дивне, що Господь Бог бридиться гордим? Гордість — ознака сатани. Він сказав: не буду служити! Вона підсичує замішання, революції, перевороти у народів, засіває бунти, непослух нищого супроти настоятеля і легковаження начальника у відношенні до підчиненого.
У Книзі Об’явлення сказано, що сторонники сатани несуть на переді знам’я потвори: це знамено — гордість! То непомильне!
Один Святий сказав: «Коли я бачу когось, що чваниться посіданням знання, спосібності, чесноти, більших ніж прочі, — думаю, що перед собою бачу диявола в тілі.
Дитино Марії, як ти повинна тікати від гордості! Гляди на свою Пресолодку Матір, Вона покірна й простодушна. Одного дня, св. Бригітта бачила перед собою дві пані чудної краси. Одна з них була розкішно прикрашена, несла гордо голову, нагороїжена, її зовнішність не була ніщо інше, як лиш пересада і марнота. Господь тоді сказав до св.: «Ця паня, — це Гордість. Та, що Її ти бачила біля неї, зо спущеним зором, з обличчям спокійним і зовнішністю простенькою і скромною, — це Покора, і Вона називається Марія!»
Пресвята Діва, — це восіблена Покора: Вона бачила Свою цілковиту зависимість від Бога, і любила цю нічевість та дякувала Сотворителеві, що вона є ніщо. В Ній ніяке зернятко гордости ніколи не могло закорінитися.
Її то покора зділала, що Вона дійшла до гідності Матері Божої. Св. Вернард каже: «Вона подобалася Богові задля Своєї дівочості, а зачала Його у Своєму лоні через покору!»
Чи не дивне це, що Пресвята Діва, обдарена стількома чеснотами і така уласкавлена Богом під усіма зглядами, у Своїй Пісні Величання, лиш говорить: «Яко призрі на смиреніє раби своєя» — Він глянув на смирення Своєї слуги. Це визначає: Моя цілковита нічевість, моя цілковита неміч, протягнула й утвердила Його вибір!
Як то гарно розважати про Пресвяту Діву, Царицю Неба, Матір Бога, заняту покірно Своїми щоденними працями в домі у Назареті.
Однак, здавалось, що Вона мала підставу відкрити перед світом ті тайни, що їх скривала низька хатина, Чи не треба було підготовити суспільної думки Жидів на близький прихід Месії; чи не треба було звернути уваги начальника синагоги на нового Законодавця, що народився; чи не треба було, — принаймні, — кількома визначними ділами потвердити присутність Всемогутнього поміж людьми? Без цього, — хто ж згодом повірить в Його післанництво?
І справді, — під час Його прилюдного життя, здивовані Жиди питали: Хто це Ісус, Син Марії? Хто чув Його бесіду? Де може посідати знання той, що не ходив до шкіл?
О свята покоро! Як же ж твої погляди різняться від цих людей. Ні! Божественна Дівиця залишиться укрита. Ніхто не знатиме Її гідності, ніхто перед означеним часом не буде догадуватися, що Її Дитя — Син Божий.
А пізніш, коли Ісус розпочне Своє Божественне Посланництво між жидівським народом, Його Мати не буде показуватися; Вона буде лише рідким явищем при Його боці під час відбування чуд. Але, коли Ісуса засудять на смерть, наче підлого обманця, Вона буде там у першому ряді, у стіп Розп’ятого потручувана й лихословлена жовнірами.
Самі Апостоли перед Сшестям Святого Духа, здається, недоцінювали скарбу, який посідали. Коли читаємо у св. Луки перечисления всіх тих, що були зібрані в горниці (домі), й ожидали Святого Духа, ми дивуємося, що аж по всіх прочих, є ім’я Марії, Матері Ісуса.
О, Покірна Діво, Предорога Мати, як же ж я Тебе люблю! Як же ж ця Твоя простота мене очаровує! Якже ж я б хотів уподібнитися до Тебе!
О, дай мені покору! Зділай, щоб я цінив цю дорогу чесноту, що непереможно притягає Твої згляди. Чому Пресвята Діва майже всі Свої чуда ділає для осіб малого стану? Чому Вона любить довкруги Своїх ікон притягати товпу невчених і простолюддя? Чому Вона вибрала Собі стільки уласкавлених душ поміж бідняками, робітниками, забутими серед цього світу?
О, Її серце притягає Її до покірних, і ми лиш у вічності пізнаємо, які Вона їм дала докази Любови й уласкавлення.
Около 7 літ тому, в Уневі, в галицькому селі, вмирав молодий і побожний юнак, літ 20. Він умирав бідний... Коли раз священик, як звичайно, вранці приніс йому Святе Причастя, він найшов його дуже урадованим: «Отче», — сказав він, — «сьогодні я вмру!» «А, як же ж ти знаєш?» — запитав священик.
«Пресвята Діва прийшла і мені це сказала» — була відповідь. І ввечорі, — він справді вмер!
Хто ж спинить Покірну й Пресолодку Матір, щоб Вона не побільшувала ознак уважливости зглядом простеньких душ, що є Її особливше улюблені?
О, хто б не хотів бути маленьким, як ті діти, що їх Ісус брав у Свої обійми в часі Свого туземного життя, — і про них говорив: Царство Небесне є для тих, що є до них подібні!
Старайся ж, отже, зо своєї душі викорінити ту шалену гордість, що нищить твоє життя. Починай добре й терпеливо входити у взаємовідносини з другими, геть далеко кинь від себе забаганку бути поважаним, узглядненим або побажаним.
Пригадай собі, як ти заслужив собі на пекло, і як ти в оцю хвилину повинен би стогнати під ногами диявола у пеклі.
Займай добровільно останнє місце. Не говори про свої прикмети, свої діла, наміри. Ніколи не зменшуй заслуги другого, щоб себе винищити його коштом; не підозрівай свого ближнього і не пояснюй собі злобно його намірень.
Будь завсіди готовий віддати услуги, приймати кожного з добротою, ніколи нікому не відповідай з обуренням.
Все те належить до покори, і позискає тобі Серце Найпокірнішої Діви!
отець Йосиф Схрейверс ЧНІ


Схожі матеріали:

Категорія: Пресвята Богородиця | Переглядів: 599 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: настанови, повчання, Пресвята Богородиця | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Матері Божій -
Цариці Святої Вервиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті


Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2018©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика