Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [242]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [66]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2009 » Листопад » 9 » Життя у чистоті » ЯК ТОДІ ЖИТИ У ЧИСТОТІ?
11:27
ЯК ТОДІ ЖИТИ У ЧИСТОТІ?

Ось декілька практичних кроків:

1. Зроби щиру постанову дотримуватися чистоти, і живи цим. Твоя постанова може бути тими словами, які є в кінці цієї брошури. Напиши листа майбутній дружині / чоловікові! Живи тією чистою мрією!


Не досить лише подумати, "мабуть буду стримуватися." Бо часто тоді знайдеться якась цікава людина, яка буде запрошувати тебе до безладдя звабними словами, кажучи: "Який ти нерозумний, та ж дошлюбний секс насправді є добра річ!" Тоді може закрутитися тобі в голові від емоцій, і ти можеш впасти у сумнів, і можеш дати себе звести.

Але коли ти зробив тверду постанову стримуватися до шлюбу, тоді, коли повстали б такі часи сумніву, ти пригадав би собі постанову, і що ти справді віриш.

Напиши листа своїй майбутній жінці / чоловікові. Читай того листа час від часу, щоб було зрозуміло що ти чекаєш когось вартісного, не лише кого попаде. Коли почнеш зустрічатися з кимось, перечитай того листа, і запитай себе, - "Чи та людина достойна мене і мого листа?" Якщо ти відчуватимеш відповідь "ні", мабуть час залишити її і іти далі.


*Для віруючого християнина: якщо є якісь гріхи чистоти, покайся перед Богом. Якщо ти православний або католик, не вагайся піти висповідатися. Будь певний, ти не шокуєш цим священика, який звик всяке чути.


Якщо були:

1)    близькі зближення до статевого акту;

2)    статевий акт – природний або неприродний (це великий гріх); 

3)    сексуальне фантазування, мастурбація, вживання порнографії;

За всі ці гріхи християнин повинен покаятися.

2. Розкажи про свою постанову чистоти комусь відповідальному, хто справді турбується твоєю долею. Підтримуй зв'язок з тією особою і дозволь їй пильнувати, чи ти дотримуєшся своєї постанови.


Боротьба за власну чистоту ніколи не була, і далі не є легкою, а тяжкою. Деколи, навіть коли бути уважним, можна непомітно падати крок за кроком, поки людина опиниться у нечистоті. Тому, було б дуже корисно мати підтримку, а не боротися самому.

Молода людина не починає безладне життя різким падінням від чистоти, оскільки в ній закладена природна інстинктивна самооборона і відраза до нечистоти, яка не дозволяє раптового падіння у безладдя. Насправді, людина падає у безладдя повільними кроками, спершу допускаючи нечисті думки, тоді малі нечисті фізичні акти, тоді більші, і так з часом опиняється повним учасником безладного життя.

Тому добре розказати про свою постанову чистоти і про свої межі комусь відповідальному, хто справді турбується твоєю долею: доброму другові, батькові, матері, вуйкові, душпастиреві. Мабуть, краще було б, щоб ця особа була тої самої статі що ти. Підтримуй зв'язок з тією особою і дозволь їй пильнувати, чи ти дотримуєшся своєї постанови і меж (про межі говориться більше в низу - точка 6).

Приклад:  Дві дівчини, які є добрими і відповідальними приятельками, і обидві постановили, що будуть дотримуватися дошлюбної чистоти, також обіцяли і дали одна одній дозвіл, щоб пильнували одна одну.

Якщо перша буде зустрічатися з якимось хлопцем, нехай друга також приглядається, хто він такий. Вона зможе бачити в нього позитивні і негативні риси які перша можливо не побачить, тому що вона вже "закохується" в нього.

Якщо перша прийде до дому трохи пізно, нехай друга зразу запитається:

"Де ти вчора була? З ким? Як довго? Чому так довго? Що ти з ним там робила? Чи не думаєш ти, що ти є близько до переступу своєї власнопоставленої межі?"

Друзі, які так пильнували один одного стали найкращими друзями на ціле життя, бо вони не тільки дуже добре пізнали один одного, але також пильнували щастя одне для одного, а то може і врятували свого друга буквально від смерті. (р. 11, ст. 6)

3. Будь певний, що в тебе достатньо справжньої взаємної любові з членами родини, вірними і відповідальними друзями і з людьми в потребі. Любов отримаєш даруючи її іншим. (Коли бракує взаємної любові з тими особами, тоді людина часто, щоб заповнити ту порожнечу, шукає фальшиву самолюбну «любов», яка поступово спонукає до сексу).


Багато молоді попадає у дошлюбний секс, шукаючи справжньої любові. Щоб було достатньо справжньої любові, слід підтримувати нам сильні зв'язки із членами родини, із вірними відповідальними друзями і з людьми в потребі. Люди в потребі можуть бути матеріально бідні люди, яким ми повинні виявляти любов, допомагаючи їм. Це також можуть бути молоді люди у школі, яким добре не іде. Якщо будемо їм виділяти любов, навіть якщо вони не будуть показувати вдячності, нам в якийсь спосіб любов буде вертатися і нам буде спокійно на душі. Тоді буде набагато менше потягу до фальшивої любові через дошлюбний секс.


4. Тримайся осторонь алкоголю і наркотиків! Алкоголь відпускає всі гальми! Наркотики - це пекло!


Алкоголь

Щоб хлопець не йшов на зустріч із дівчиною із алкоголем!

Щоб дівчина ніколи не йшла на зустріч із хлопцем, коли виглядає що будуть пити алкоголь!

Чому?

Алкоголь притуплює розум і позбавляє розсудливості.  Дуже важко скласти постанову чистоті, і справді додержуватися її. Але коли використовується алкоголь, тоді це набагато тяжче, бо алкоголь затуплює i виключає розсудливість у розумі, і тоді всякі постанови відпадають. Замість розсудливості, працюють лише самі потяги, між ними, сексуальний потяг. А метою сексуального потягу є лиш швидке, дешеве самозадоволення, особливо коли ти є близько гарної і цікавої особи.

Багато доброї молоді, під впливом алкоголю не тільки почали робити речі, яких вони не сподівалися, але декотрі в такий спосіб і зіпсули ціле своє життя.

Не кажи собі, "Це стосується тільки гулящих людей." Дуже багато доброї, щирої чистої молоді, що присвятили себе триматися незайманими до шлюбу на встид і розпач втратили дівицтво, а то і завагітніли, чи заразилися смертельними венеричними захворюваннями під впливом алкоголю.

Не кажи собі: "Я сильніший за це." Ніхто не є сильніший! Алкоголь відбирає силу бути сильним!

Не кажи собі: "Небезпека існує тільки тоді, коли дуже багато випити."

Не треба аж бути "п'яним" від цілої літри, щоб прийняти нездорове рішення від якого будуть наслідки на ціле життя. Вистачає 100г, або 50г, або і менше. Потрібно лише стільки алкоголю, щоб помішало тверезу розсудливість.

А треба щоб дівчата були дуже обережні, бо є такі хлопці, які мають цілу систему, як "напоювати даму". "Перше трохи шампанського. Воно слабоньке, воно як водичка, пий, пий, пий." А тоді далі і далі.


Наркотики

Треба щоб всі знали як люди стають наркоманом:

Якийсь друг (звичайно це друг якого довго знав) дає, безплатно цигарку маріхуани/коноплів, кажучи: "Я бачу, тобі погано. Покури це! Тобі буде так добре."

Ти береш, куриш, і тобі "добре." Але вже наступна цигарка не задарма, а за гроші. Тобі пояснять, "Коноплі треба косити, сушити, це коштує." 

За якийсь час від тих цигарок не є достатньо "добре." Ти тоді починаєш змішувати пиття алкоголю із курінням тих цигарок маріхуани/коноплів. А це вже небезпечно. Через якийсь час, навіть цього не досить тобі. Тоді, жадатимеш героїну, кокаїну або ще чогось іншого. І тоді ти вже наркоман. А це пекло!

Не беріть ту першу цигарку маріхуани ! (яка, пригадую, звичайно від друга)

5. Навчися розпізнавати, що "споживаєш" у музиці, фільмах і літературі. Взагалі уникай порнографії, сексуального фантазування і мастурбації, бо кінець цих речей є гірший, ніж можна собі уявити. Ліпше навчися "споживати" чисту і благородну музику, фільми та літературу. "Споживай" те, що буде підсилювати в тобі твою нову постанову чистоти.


Як вже згадували, багато молоді сьогодні найбільше вчиться з мас-медіа, більше ніж від дому, школи, чи церкви. Мас-медіа це сучасні електронні вчителі - телебачення, фільми, модерна музика і комп'ютери (Інтернет), і нездорова література, яка щойно вчора вийшла.

Мас-медіа робить два речі із кожною темою:

1) Віддзеркалює тему. Мас-медіа віддзеркалює тему, яку молода людина вже відчуває, як наприклад: злість, мстивість, душевну порожнечу, сексуальну безладність, і так далі. Молодь "споживає" матеріал від мас-медіа, коли відчуває що артист співчуває таким їхнім почуттям. Мас-медіа також ...

2) Підсилює тему. Якщо молода людина повторно чує про щось, скажімо про злість, то це природно, що через повторення, будуть підсилюватимуться бодай ідеї про злість у неї, якщо не сама злість.


Візьмімо як живий приклад історію молодого чоловіка Джеймі Рус, який сидить у тюрмі у штаті Тенесі у США. Коли йому було 17 років, він будучи студентом середньої школи, взяв рушницю до школи і почав стріляти всіх підряд. Він тоді вбив двох осіб - студента і вчителя і поранив ще одного. Зараз, послухайте уривки з інтерв'ю із Джеймі, в якому він пояснює цілому світові, і нам, що саме на нього вплинуло тоді, і що на нас впливає тепер. Питали його - чому він таке вчинив?

Джеймі каже, що він не є [зовсім] певний чому. Але одне знає точно - він був сердитим і відчував душевну порожнечу [так як дуже багато молоді сьогодні]. Однак, не хоче звинувачувати ні когось із рідних, хоч були домашні проблеми, ні щось (вжиток наркотиків).

Але Джеймі є впевнений, що мас-медіа мали великий вплив на нього, особливо музика. А почалося усе із звукозаписів ансамблю "Нірвана" (Nirvana).


"Нірвана" є гурт, який співає що "все недобре, все лиш сумно і безнадійно," але не дає жодної ідеї про розв'язку, про покращення таких проблем. Курт Кобейн, головний співак цієї групи, співав пісні як наприклад, "I Hate Myself and I Want to Die." (Я ненавиджу самого себе і я хочу вмерти.) І воно так сталося, що цей співак закінчив своє життя самогубством. Він виконав це, що він проповідував. А коли молодій людині сумно, і вона слухає таку музику, деколи її здається, що співак її розуміє, і тоді молода людина слухає ще більше. А коли такі темні ідеї в такий спосіб повторяються, з часом слухач падає у ще темніший душевний стан.

І так було із Джеймі. З часом його слухання гурту "Нірвана" привело до захоплення іншими музичними колективами з темними, насильницькими і нігілістичними напрямками як Nine Inch Nails, Pantera i Korn. З часом їх замінила музика колективів стилю "смертельного металу" як Morbid Angel (Паскудний ангел), Deicide (Боговбивство), та інших. Ось нам уривок із діалогу між Джеймі і двома працівниками молоді:

Запитання: Яким був твій душевний стан від прослуховування музики [тяжкого металу]?

Дж. Р.: Я почувався сердитим, а деколи просто злим, у прямому значенні цього слова.

Запитання: Твій тато згадував, що ви десь за місяць до вбивства вдвох переглядали кіно Natural Born Killers (Вроджені вбивці). Чи цей фільм також мав вплив на твоє думання ?

Дж. Р.: Я сприймав цей фільм лише як розвагу. У ньому вбивство виглядало як щось "класне." І так я це сприйняв.

Запитання: Що стало причиною того, що ти приніс зброю до школи ?

Дж. Р.: Я прослухав звукозапис ансамблю Morbid Angel (Паскудний ангел) і від нього я відчув силу вчинити зло - хотілось когось вбити. [Джеймі також пояснив, що перед тим мав конфлікт із однокласником.]

Запитання: Яку пораду бажаєш ти дати молоді, яка дивляться на фільми про вбивства, слухає музику про насильство, грає в насильницькі комп'ютерні ігри і яка бачать це усе як просто забавка, як щось смішне ?

Дж. Р.:  Колись я сам думав, "Це не має впливу на мене, хтось мусів би бути слабої волі щоб дати щоб таке вплинуло на нього." [Я так думав,] але весь час воно потайки робило свою справу [ воно впливало на мене] - воно [підсвідомо] формувало моє думання ... Усі пісні і фільми, що пропагують вбивство як щось "класне", - вони не показують наслідків для жертв вбивств та їх родин. І просидіти в тюрмі до кінця життя - зовсім не цікаво. ...

Запитання: Поясни [дійсність] молодій особі що каже, "Я слухаю таку негативну музику, і воно не має ніякого впливу на мене."

Дж. Р.: Воно вже мало вплив на тебе, ти тільки не є свідомим того. Я впевнений, що не кожен, що слухає цю музику, вчинить таке як я вчинив, але звідки ти знаєш, що це не є ти [що зробиш щось таке погане] ? . . . В такій музиці є слова проти Бога, а коли ти ненавидиш Бога, все здається безнадійне."

Так говорить мужчина-вбивця. А тепер обдумуймо лист від дівчини:

Його написала Барбара Абел (Barbara Abel), до часопису Plugged In (Плаґед ин) на це, щоб всі читачі зрозуміли наскільки модерна музика і кінофільми можуть вплинути на добру, нормальну школярку. Згадані артисти і кінофільми можливо пережили свою славу, сьогодні є інакші, але її свідчення є сильним [позачасним] прикладом впливу мас-медіа на життя молоді.

Шановні [читачі],

Будучи школяркою, я обороняла свою музику, фільми, і своїх улюблених голлівудських артистів. Я твердо вірила, що музику, що я слухала, фільми і телепередачі, які я бачила і ті книжки, які я читала не мали ніякого впливу на це, що я вірила і як я жила. Зараз мені 29-років, я є матір'ю, і я розумію життя по-інакшому. Життєвий досвід навчив мене, що розваги, які ми споживаємо, мають великий вплив на кожну частину нашого життя.

Я виростала у християнській сім'ї, і я розуміла різницю між тим, що можна і тим, що не можна. Я знала напам'ять цитати зі св. Письма, я знала, чого мої батьки і Бог сподіваються від мене. Але коли в нашому домі підключили кабельне телебачення, і я знайшла у ньому привабливий світ фільмів і MTV, мій погляд на світ почав роздвоюватися, моє життя думок почало коливатися. Із зовні, я все ще виглядала на "добру дівчинку," як і раніше: діставала найкращі оцінки в школі, слухала своїх батьків, спілкувалася із відповідальними друзями, ходила до церкви і дотримувалася чистоти. Але мій внутрішній стан ставав зовсім інакшим. Я б не сміла розповісти моїм батькам і церковним провідникам рід моїх думок. Я була впевнена що для них це було би жахом дізнатись що в такої доброї дівчинки можуть бути такі думки.

Я насолоджувалася музикою артистів Витні Гюстон (Whitney Houston), Мадона (Madonna), Ґлоріа Естефан (Gloria Estefan), Ричард Маркс (Richard Marx), Лайонел Ричі (Lionel Richie). Все стилю "поп" і "м'який рок", все на перший погляд "нешкідливе." Адже ж ніхто не губить себе слухаючи таку "м'яку" музику, чи не так? Фільми які я дивилась, уся молодь тоді дивилась: Grease, Dirty Dancing, Footloose, The Outsiders. Я не переглядала порнографічних фільмів. І мої улюблені телепередачі не були "без смаку." Та на жаль все що я переглядала, слухала і читала стало причиною того, що я надала іншу вартість тому, ким я була і у що я вірила.

Я не могла зрозуміти що твориться зі мною. Мені здавалося що я лише забавляла себе, що я вивчила світ. Почала відчувати прив'язаність до людей, з якими я "проводила час" [людей, яких слухала по мас-медіа]. Мені здавалось, що вони розуміють мене. Але чим старшою я ставала, тим більше темнішав мій внутрішній світ. Чим більше я шукала мудрості світу, то менше бачила світло віри. Я вірила в Бога і у те вірила що вчить св. Письмо, але в мене вже не було бажання жити згідно з [таким вченням]. Я замкнулась у собі і почала жити для моїх [ідолів, фальшивих богів].

Очевидно, що весь цей бруд, якнайшвидше мусів вийти на зовні. Одного разу, відразу після Різдва, я принесла свою першу велику жертву [ідолам]: віддала своє дівицтво. А було мені тоді всього 17 років. Я думала, що стану щасливішою. Але воно так не було.

Після цієї першої жертви, стало набагато легше жертвувати інші речі. Я почала пити, курити, експериментувати наркотиками, вибирати друзів що були деструктивними. Мої шкільні оцінки почали погіршуватися. Я пропускала лекції. Я почала слухати насильницьку музику дуже емоційну і повну ненависті. Я знаходила насолоду у фільмах жахів, і фільмах про сердитих, мстивих молодих людей. І десь у часі весняних канікул цього ж року, я спробувала перерізати свої вени (на зап'ястках). Я зненавиділа своє життя через те що не склалося так, як обіцяли мені мої улюблені артисти. Я почувалась обманутою, і використаною. Я була зла на кожного за це що, мені збрехали. А коли мені було 18 років, я завагітніла.

Мені потрібна була поміч, але люди з MTV, телебачення, книжок і фільмів, яким я довіряла, навіть не знали про моє існування. Але, біля мене були люди, які насправді ніколи мене не залишали, навіть коли я була збентежена і в пошуках правди. Це були люди, яких я обмовляла, принижувала і з якими сварилася. Це люди, яких я звинувачувала в тому, що вони не розуміють мене, що їм байдуже про моє почуття, і, як мені здавалося, ці люди мали намір знищити все, що мене цікавить. Ними були мої батьки, мої вчителі, моя родина, мій Ісус.

Зараз для мене є дивним, які речі ми жертвуємо тимчасовим ідолам - священним коровам. Дивно, що обороняємо і навіть віддаємо ціле наше життя людям і речам, що ніколи нам не принесуть справжньої радості або миру. Я лише шкодую за тим, що не зрозуміла цього кілька років тому.


Із великою вдячністю,

Barbara C. Abel (Барбара С. Абел)          -з часопису Plugged In, липень, 2001p.


То ми бачимо настільки музика і фільми із модерного медіа негативно впливають на молодь. То ж яка є розв'язка? Розв'язкою не є, щоб лиш повиключати всю апаратуру і сидіти тихо. Музика не є примха (люксус), це корм. Тому, шкідливу музику треба поміняти доброю, здоровою музикою, яка буде підсилювати у нас чистоту. Щось подібне із кінофільмами: погані фільми повинні бути замінені добрими. Існує добра музика і добрі фільми на Заході, але дуже мало з них доходять до України.

А справжня українська музика ще все є на 99%, чиста і здорова. Але, на жаль, і її є дуже мало в Україні.

Так само, як люди відвикають від природної і здорової їжі, люди відвикли від здорової музики. Для їх власного здоров'я було б добре, щоб знову привчитись до здорової музики, як і до здорової їжі. Якщо ні то, далі будуть лише півживі, і будуть кінчати життя так як багато молоді на Заході, у сумний спосіб.


Музика і слова

Багато думають що модерна західна музика мало впливає на молодь в Україні, бо вони слова не розуміють. Але в пісні, сама музика / мелодія в такій самій мірі як слова, або в більшій мірі передає якусь ідею.

Якщо чуєш пісню / музику, звичайно слова лиш підтверджують це що сама музика вже передає. Наприклад:

Якщо чуєш декотрі пісні рок, навіть якщо забрати слова, чуєш звук бунту проти авторитету. А слова тільки роблять щоб це було очевидно.

Коли молодь слухає реп сьогодні, то навіть без слів, чуєш звук одвертої погрози. Слова тільки роблять це більше очевидним. Мабуть це пояснює чому молодь каже "Ми не слухаємо слова, ми тільки любимо звук і ритм." Мабуть сам звук і ритм вже все говорить.

Тому модерна музика впливає на молодь, незважаючи чи вони розуміють слова чи ні.


Розсудливість

Слід пам'ятати одну річ коли думати про мас-медіа: розсудливість - здібність розпізнавати що здорове для нас а що ні. Декотрі речі у мас-медіа є корисні і добрі для нас.

А є речі у мас-медіа, які є не корисні, а то і дуже шкідливі для нас. А розсудливість є здібність розпізнавати їх. Тому треба будувати розсудливість, постійно питаючи себе:

"Що вони справді тим говорять, яке є послання в тому фільмі, пісні?"

<Степан Пісоцький «Життя у чистоті»>Схожі матеріали:

Категорія: Життя у чистоті | Переглядів: 1772 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: наркотики, розсудливість, алкоголь, музика і слова, постанова чистоти | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
душам у чистилищі

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2019©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика