Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [242]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [66]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2014 » Грудень » 23 » Життя у чистоті » Як чинити опір спокусам проти чистоти
12:26
Як чинити опір спокусам проти чистоти

Спокуса – те саме, що й болячка мору.
Мор зраджує й умертвляє тіло, а спокуса – душу людини.
 Тихін Задонський

Бувало, що люди ділилися зі мною такими проблемами свого духовного життя, як докучання різних спокусливо-розпусних думок чи уявлень, які постають перед очима. Буває, що ці «картинки» з’являються, здавалося б, незалежно від людини – іноді навіть під час молитви чи духовних роздумів. А знайти духівника, якому можна було б звіритися у цій справі і який би міг це зрозуміти, буває нелегко… Тому й люди, яким не байдуже їхнє духовне життя, шукають відповідей питання, як з цим треба боротися і чи варто подібне виявляти у Тайні Сповіді.

Думаю, що ця маленька порада зі зверненням до авторитетних джерел стане таким у пригоді. Що таке чистота у властивому значенні? З аскетичного катехизму о. Якова Юдерманса, ЧНІ, довідуємося, що то передусім чеснота, що намагається втримати тілесні бажання в дусі здорового розуму. Вона також зветься ангельською, бо робить нас схожими до ангелів, що є чистими та безтілесними духами. Існує два види чистоти – подружня і повна (досконала). Це, по-іншому, стриманість.

Ця чеснота є крихкою та делікатною, через що потребує особливої оборони. Завдяки їй долаємо
одну з найбільших перешкод до досконалості, якою є неконтрольовані тілесні прагнення. Чеснота чистоти товаришує заодно і з іншими світлими християнськими моральними чеснотами, що так само є її охоронцями, − з правдивою любов’ю до Бога і ближнього, покорою, скромністю, поміркованістю тощо.

Так, людину часто оточують різні спокуси, особливо проти 6 і 9 Божої заповіді, однак головне, щоб привід до них не давали ми самі, не раз немічні і схильні до злого. Проти чистоти, як відомо, можна провинитися по-різному: думкою, словом або ділом. Але прогрішення є тільки в тому випадку, коли ми самі (свідомо й добровільно!) бажаємо чи робимо щось таке, що суперечить Божому задумові. Не раз людина бореться зі схожими спокусами, а все, здавалося б, дарма… Один священик у контексті цієї проблеми сказав ось що: «Це схоже на м’ячик – чим сильніше ти його б’єш до землі, тим на більшу відстань він відскакує…» Що ж тут зробити?

Непоганий спосіб – цими думками знехтувати, тобто відразу їх відкинути і переключати свою увагу на щось інше. Дивлячись на Розп’яття, думати як про муки Ісуса Христа за нас грішних, так і про власну смерть, яка прийде не знати як і коли. Добре молитися в ту хвилю, наприклад, до Богоматері, св. Йосифа Обручника, святих, що подолали різні життєві труднощі і спокуси тощо. Звичайно, зараз нелегкий час настав… Світ переповнює культ сексу, скрізь поширюється розпуста, порнографія – все, що ображає людську гідність, зокрема дівочу… Тому важко іноді через чиєсь свавілля втриматися у чистоті. Бог же допомагає тій особі, яка прагне бути по-справжньому вільною. Адже, за євангелистом Йоаном, хто чинить гріх, той його невільник. Тобто піддавання усіляким низьким поривам нас поневолює, а не робить щасливими. Дієвим ліком проти гріха є свого роду «гігієна» очей, бо вони часто майже насильно тягнуться до нечистоти.

Необхідно уникати оглядання нецензурних картинок у газетах, журналах чи Інтернеті, сумнівних фільмів тощо, бо це швидко закарбовується в людській пам’яті і розбурхує нашу уяву, що часом схожа на стихію. Це – наче іскра, що падає на одежу, від чого вона може спалахнути, загорітися. І якщо хтось свідомо шукає задоволення в подібному, той тяжко грішить, тому має з цього сповідатися. Не раз нечистота теж має коріння у нашому серці, з якого, як каже Біблія, походять різні лихі думки, перелюби, розпуста, вбивства… Серце має бути великим другом чистоти, бо тільки в ній досягає воно правдивої краси.

Не годиться теж занадто покладатися на тіло. Нечистота, як дізнаємося, деформує розум людини, веде до депресій і навіть розпуки. Немало є на цьому ґрунті різних збочень, злочинів, самогубств. Коли людина забуває про особисту гідність, то вона падає до рівня тварини… Бог же дав нам розум, щоб ми ним керувалися у світлі святої віри. Бо ж тільки нерозумні тварини керуються інстинктами… Отож, коли до голови вриваються нечисті спокуси, то не треба надмірно тривожитися, а просто ними погордувати. Якщо б думка схиляла до гріха майже цілим серцем – лише б противилася воля («ні, я все-таки не вчинив би цього гріха»), і тоді провини нема. Багато, отже, залежить від нашої людської волі.

Ми завжди маємо можливість вибирати між добром і злом. Отож, коли хтось свідомо не бажає цих думок, то ситуація є іншою, адже така людина прагне в серці бути вільною, чистою, аби подобатись Всевишньому. Кажуть ще, що головним ліком проти нечистих спокус є виявлення їх у Сповіді та часте прийняття Святого Причастя. Бо думка переходить часами у вчинок. А наслідки бувають від того жахливими. Треба втікати від розпусти, цього насилля над собою. Не годиться забувати про Божу всюдиприсутність, а варто надіятися на могутню допомогу Триєдиного, бо Він як добрий Батько радо допомагає Своїм вірним дітям прямувати до досконалості. Творець бачить людину з її проблемами, недомаганнями.

Адже котитися донизу, не чинячи ніякого спротиву – це найлегший шлях… Та ми покликані найперше до життя в чистоті, у святості. Це загальне покликання всіх Ісусових послідовників. Гріхи нечистоти, тілесні пристрасті принижують християнську гідність людини. Наше ж тіло – храм св. Духа, який мусимо берегти в доброму стані, розвивати у собі чесноти. Інтимність – великий Божий дар, який варто використовувати правильно, щоб не мучило опісля наше сумління… Святість не є тільки привілеєм вибраних, духовенства, чернецтва тощо. «Кожний, хто любить чистоту й невинність, стає Божим храмом» (св. Єфрем, Сирійський, Про боротьбу з почуттями). Нехай Господь у цьому допомагає.

о. Миколай Микосовський, ЧСВВ / http://www.misionar.infoСхожі матеріали:

Категорія: Життя у чистоті | Переглядів: 1368 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: пристастями, розпуста, життя у чистоті, погляди, боротьба, позбутись, побороти, нечисті, думки, бажання | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
душам у чистилищі

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2019©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика