Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [242]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [66]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2010 » Вересень » 11 » Українознавство » Довженко Олександр (1894 - 1956)
12:33
Довженко Олександр (1894 - 1956)


Класик світового кінематографу

Режисер, сценарист, державний діяч

Народився у багатодітній селянській сім'ї. Навчався у Сосницькій початковій, а потім у вищій початковій школі. У 1911 році вступив до Глухівського учительського інституту. По закінченні був направлений учителювати до Житомирської вищої початкової школи, де викладав природознавство, гімнастику, географію, фізику, історію, малювання. Згодом Довженко на деякий час стає активістом українського самостійницького руху. У 1917 році на фронт його не беруть, і він переїздить на роботу до Києва, де теж вчителює та вчиться у Київському комерційному інституті (нині Київський національний економічний університет) на економічному факультеті. У тому ж році стає слухачем Української Академії Мистецтв. У 1918—19 рр. воює проти більшовиків у лавах армії УНР. У серпні 1919 втікає до Житомира. Коли місто зайняли червоні, був заарештований Волинською ЧК. Своїм порятунком Олександр Довженко зобов'язаний письменнику Василеві Еллану-Блакитному. Існує версія, що тоді ж його завербували чекісти. На початку 1920 року Довженко вступає до лав Української комуністичної партії боротьбистів. Незабаром потрапляє до польського полону, звідки йому вдається втекти до червоного загону. О. Довженко займає різні посади: спочатку секретаря Київського губернського відділу народної освіти, згодом комісара Театру ім. Тараса Шевченка, завідуючого відділом мистецтв у Києві. На початку лютого 1922 року його переводять на посаду секретаря консульського відділу Торгового представництва УРСР у Німеччині. До цього ж часу належать і перші публікації Довженка —художника. Деякі із його малюнків-карикатур були надруковані у журналі „Молот", що виходив у США. У Харкові Довженко опиняється у товаристві українських літературних романтиків та письменників-футуристів, працює як художник-ілюстратор у редакції газети „Вісті ВУЦВК" та карикатурист, а також стає відомим як ілюстратор книг. У цей час він тісно спілкується з літературним об'єднанням „Гарт", після розпаду якого стає одним з засновників ВАПЛІТЕ. Згодом О.Довженко стає депутатом, керівником Київської кіностудії та членом президії комісії з присудження Сталінської премії. 25-го листопада 1956 року Олександр Довженко помирає на дачі під Москвою. Відомі твори: Зачарована Десна (кіноповість); Земля; Ніч перед боєм; Повість полум'яних літ; Україна в огні (кіноповість); Поема про море (кіноповість); Щоденник 1941-56 і т.д. Фільмографія: Звенигора (режисер, переробка сценарію); Арсенал (режисер, сценарист); Земля (режисер, сценарист); Щорс (режисер, сценарист) та ін. За свою творчу діяльність отримав чимало премій та нагород.

http://greatukrainians.com.ua/Схожі матеріали:

Категорія: Українознавство | Переглядів: 1400 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: сценарист, Режисер, Олександр Довженко, державний діяч | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
душам у чистилищі

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2019©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика