Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [243]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [67]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2011 » Січень » 1 » Публіцистика » Де твій скарб, там буде і твоє серце
04:06
Де твій скарб, там буде і твоє серце
«Геть усе марнота», — стверджує старозавітна мудрість. Багатство і бідність, мудрість і глупота, молодість і старість, успіх і невдача, радість і смуток, сміх і плач, найвище становище і стан раба — все це марнота і гонитва за вітром, бо кінець всьому один — смерть.

«Все з пороху постало і все повернеться в порох», — говорить проповідник (євр. «Когелет», гр. «Еклесіяст»), і в цьому людина нічим не ліпша від скотини. і хоч людина не в силі збагнути шляхів Божого Провидіння, проте мусить, виконуючи щоденну працю, гідно, помірковано, второпно, обачно, наполегливо і зі страхом виконувати Божу волю. Власне в цьому і полягає вся суть людського існування на землі, бо, як говорить в кінці книги проповідник: «Кінець усьому... такий: Бога бійся і заповідей Його пильнуй, бо в цьому вся людина. Усі бо діла Бог приведе на суд: усе тайне, чи воно добре, чи лихе».

Закликом відвернутися від гріха і зла, навернутися на дорогу покаяння, сповнення Божих Заповідей, до Бога, почав свою проповідь Господь наш ісус Христос, який дуже просто, зрозуміло і доступно для всіх відкрив істинну ієрархію не земних, скороминучих, а вічних цінностей. Ніколи і ніякий людський розум не придумав би, не збагнув би і не признав би, що блаженними є вбогі духом, тихі, засмучені, голодні та спраглі справедливості, милосердні, чисті серцем, миротворці, переслідувані за правду, зневажувані, гнані й терплячі всяке лихослів’я заради Христа, бо велика нагорода чекає їх на небі. Ось дорога істинного земного і небесного щастя. Вона вузька і терниста. Ми всі хотіли б небесної долі блаженних. А земної?..

Христос закликає: «Не збирайте собі скарбів на землі, де міль і хробацтво нівечить і де підкопують злодії і викрадають. Збирайте собі скарби на небі, де ні міль, ані хробацтво не нівечить і де злодії не пробивають стін і не викрадають». (А нам би земне не втратити і небесне здобути?).

Даремно намагатися поєднати те, що не поєднується, примирити те, що не примирюється. Хіба можна знайти середину між добром і злом? А який компроміс може бути між правдою і брехнею?

«Де твій скарб, там буде і твоє серце», — сказав Господь. Наш скарб на небі — це сам Христос. Він — Правда, Дорога і Життя. Здобути цей Скарб, бути у цій Правді, йти цією Дорогою, жити Його життям — це і є суттю нашого життя.
Та дивними, смішними, недалекими і безглуздими видаються ті, які відкидають ці вічні цінності. Для чого тоді це абсурдне життя, яке завершується смертю і зникненням на віки вічні?

Сьогодні світ сповідує і як ніколи активно проповідує під виглядом і прикриттям гасла демократії і свободи особистості гріх і зло. Нам би всім добре зрозуміти, засвоїти, запам’ятати і ніколи не забувати, що ми самі собі не належимо, що ми — власність Творця. Це Він — наш Пан, Господар, Власник і Начальник життя і смерті. Виконуймо Його волю і живімо за Його заповідями.

А вступаючи в новий рік, пам’ятаймо, що наше життя вимірюється й оцінюється не тільки кількістю прожитих років, матеріальними здобутками, кар’єрою, славою, становищем і т. д., а, що найважливіше, добрими ділами для людей.

Михайло МЕЛЬНИК. Протоієрей
www.galychyna.if.uaСхожі матеріали:

Категорія: Публіцистика | Переглядів: 1679 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: настанови, повчання, демократія, новорічне привітання | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Дитятку Ісусу

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2020©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика