Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [243]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [67]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2010 » Лютий » 5 » Публіцистика » Чому Пій XII мовчав під час війни? Свідчення кардинала Паоло Децци
20:24
Чому Пій XII мовчав під час війни? Свідчення кардинала Паоло Децци

У ці дні в газеті «Osservatore Romano» була опублікована стаття, що торкається так званого мовчання Папи Пія XII з приводу винищення євреїв нацистами під час Другої світової війни. Стаття заснована на свідоцтві покійного кардинала Паоло Децци, опублікованого в номері «Osservatore della Domenica» 28 червня 1964 року. У 1942 році майбутній кардинал Децца проводив у Ватикані духовні вправи, в яких брав участь і Папа Пачеллі. У цих обставинах Св. Отець і його духовний наставник мали можливість поговорити по душах. Папа Пій XII розповів йому про причину свого мовчання з приводу звірств нацистів в Німеччині і в окупованих країнах. «Всі нарікають на мовчання Папи, - сказав Св. Отець. - Але Папа не може говорити. Якщо він стане говорити, буде гірше». У 1942 році Папа Пій XII відіслав 3 листи із засудженням звірств нацистів: один - «героїчному (за визначенням Папи) архиєпископові Кракова», майбутньому кардиналові Сапехе, а 2 листи були направлені іншим польським єпископам. У відповідь вони віддячили Св. Отця, попередивши його проте, що листи не можуть бути опубліковані, щоб не ускладнити обстановку.

Кардинал Децца також спростовує звинувачення тих, хто наполягає на бажанні Пія XII знищити комуністів руками нацистів. «Так, небезпека комунізму існує, - говорив Папа, - але зараз нацизм набагато небезпечніший». Св. Отець передбачав те, що могли зробити нацисти в разі їх перемоги, а саме знищити Церкву і вигнати Папу до Америки. «Але я не боюся і залишуся тут», - сказав Пій XII. Сміливість, з якою він виголосив цю фразу, ясно вказує на те, що його мовчання було продиктоване не страхом, а небажанням погіршити становище пригноблюваних.

Пій XII зробив багато ініціатив в допомогу жертвам нацистського режиму. З відома німецьких кардиналів, він прагнув налагодити контакт з Гітлером, але безрезультатно. Та ж сама невдача спіткала Св. Отця під час переговорів з Ріббентропом в Римі. Не дивлячись на невдачі, Пій XII продовжував виконувати обов'язки глави Св. Престолу, прагнучи не торкатися політичних і військових аспектів, але надаючи, по можливості, захист і притулок цивільним особам і гнаним євреям. Так, в 1943 році, під час німецького панування в Італії, в Григоріанському університеті надали притулок деяким біженцям.

Серед безлічі свідоцтв про допомогу євреям під час Другої світової війни з боку Пія XII хотілося б виділити історію Головного рабина Риму Дзоллі, що переховувався під час німецької окупації в сім'ї одного робітника. Після приходу союзників і звільнення від окупантів Дзоллі вирішив навернутися в християнство. 15 серпня 1944 року він прийшов до отця Децци і сказав: «Не думайте, що я це роблю з розрахунку. Я просто прошу про Хрещення. Нацисти відняли у мене все. Я бідний, проживу в бідності, помру в бідності, але це неважливо». Рабина Дзоллі охрестили, давши йому ім'я Євгеній у вдячність Папі Пію XII, у миру Євгенію Пачеллі, за його допомогу євреям. У лютому після Хрещення отець Децца супроводжував рабина Дзоллі на аудієнцію до Св. Отця. Саме під час цієї аудієнції Дзоллі попросив Пія XII видалити з літургійних текстів вираз «Perfidis iudaeis» («віроломних юдеїв»), образливий для єврейського народу. Із-за неможливості внести зміни до літургії в терміновому порядку Пій XII опублікував заяву, в якій уточнив значення латинського слова «perfidis» як «не віруючі», і при першій же нагоді словосполучення «Perfidis iudaeis» було остаточно видалене з літургійних текстів.

Папа Пій XII прагнув не загострювати ситуацію своїми висловлюваннями. Зараз важко зрозуміти, допомогло його мовчання чи ні. Можливо, людина з іншим характером, наприклад, Пій XI, повівся б інакше. Але, на думку кардинала Децци, Папа Пій XII прагнув вибрати найбільш правильний шлях в ситуації, яка склалася.

  Milites Christi ImperatorisСхожі матеріали:

Категорія: Публіцистика | Переглядів: 1572 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: Папа Римський, Папа Пій XII, 2 Світова війна | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Дитятку Ісусу

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2020©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика