Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [243]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [67]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2010 » Лютий » 18 » Життя Святих » Блаженний Алоїзій Степінац, мученик комуністичного режиму
23:54
Блаженний Алоїзій Степінац, мученик комуністичного режиму

На недільній загальній аудієнції у Ватикані, звертаючись з вітанням до хорватських паломників, Папа Бенедикт XVI згадав кардинала Алоїзія Степінаца, мученика комуністичного режиму в Югославії. Групу паломників з Хорватії, головним чином з єпархії Госпіч-Сені, супроводжував єпископ Міле Боговіч. Хорватські католики цього регіону святкують 10-ліття установи своєї єпархії.

Блаженний Степінац, пам'ять якого Церква звершує 10 лютого, «пожертвував своїм життям 50 років тому за свідоцтво віри, - сказав Папа, закликавши хорватів дбайливо зберігати пам'ять про своїх мучеників. -- Наслідуючи їх доблесний приклад, будьте сьогодні в Церкві сіллю землі і світлом світу».

Кардинал Алоїзій Степінац, архиєпископ Загребський під час Другої світової війни, при режимі Тіто був засуджений до примусових робіт нібито за співпрацю з пронацистським рухом усташів Анте Павеліча, але справжня причина засудження архиєпископа була іншою: він відмовився встати на чолі національної хорватської Церкви, що відокремилася від спілкування з Римською катедрою.

У проповіді, виголошеній з нагоди беатифікації (3 жовтня 1998 року) Іван Павло II нагадав, що «блаженний Алоїзій Степінац не пролив кров у вузькому сенсі слова. Його смерть наступила в результаті тривалих страждань. Останні 15 років його життя проходили в обстановці постійних словесних і фізичних агресій, але він мужньо і відкрито свідчив про Євангеліє і про єдність Церкви».

«Своїм людським і духовним подвигом блаженний Алоїзій Степінац став для хорватського народу свого роду компасом і орієнтиром. Основні риси його свідоцтва -- це віра в Бога, пошана до людини, любов до всіх, аж до прощення образ, єдність Церкви під проводом Наступника Св. Петра». Всупереч деяким твердженням, що отримали популярність в Росії, історичні документи свідчать про те, що він врятував життя великому числу євреїв і сербів. На жаль, деякі висловлювання самого Степінаца і інших представників хорватської Церкви часто виривають з контексту, повністю спотворюючи їх сенс. Проте, саме блаженному Алоїзію належать слова: «Кожна людина, незалежно від того до якої раси і народу вона належить, несе на собі печать Бога-Творця і має свої невід'ємні права, які в неї не може самовільно відібрати або їх обмежити жодна людська влада». І ще: «Роль і завдання християн - рятувати людей. Коли ці сумні і дикі часи пройдуть, ті, хто прийшов в нашу Церкву по вірі, залишаться. Інші ж повернуться в свої Церкви, коли небезпека мине».

Milites Christi ImperatorisСхожі матеріали:

Категорія: Життя Святих | Переглядів: 1118 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: Блаженний Алоїзій Степінац, мученик комуністичного режиму | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Дитятку Ісусу

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2020©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика