Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [242]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [448]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [388]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [65]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [129]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2016 » Липень » 10 » Публіцистика » Архиєпископ Вашингтону: Церква має право висловлюватися у публічній сфері
19:51
Архиєпископ Вашингтону: Церква має право висловлюватися у публічній сфері

Навчання Католицької Церкви в тому, що стосується етики й суспільної справедливості не лише мають право бути вислуханими у громадському просторі, але також роблять вклад у будування кращого для всіх суспільства. Думками про це поділився кардинал Дональд Вуерл, Архиєпископ Вашиингтону, виступаючи нещодавно під час конференції, організованої Американським Інститутом Підприємництва на тему «Католицьке мислення та загальнолюдська перспектива: культура і політика».

«Існують так загальнолюдські фундаментальні істини, з якими ми повинні рахуватися та співставляти наші судження та законодавчі рішення, – підкреслив ієрарх. – Однак, мова не йде про накладення суворих моральних принципів, але про просте розпізнавання того, що є справедливим або помилковим, про визнання фундаментальних загальнолюдських цінностей».

За словами Вашингтонського архиєпископа, сьогодні деякі фунадментальні питання, такі як расизм, бідність, дискримінація чи аборт розглядаються в спосіб, вирваний з релігійного контексту. А це веде до «поляризації» суспільства, внаслідок чого стаємо свідками «незадовільної співпраці задля спільного добра». З цього випливає заклик до політиків, аби вони у своїх заявах «понизили гучність» та «підвищили рівень пошани», з якою звертаються одні до одних, адже сьогодні, «на жаль, політична атмосфера дедалі більше позначена браком цивілізованості».

Звертаючись до католиків, кардинал Вуерл закликав їх ототожнюватися «не з інтересами та ідеологіями своїх партій, але з Євангелієм та Соціальною Доктриною Церкви», завжди пам’ятаючи про те, що «релігія та релігійні принципи підвищують, а не применшують шукання спільного добра». «Вони, – додав він, – збагачують плюралізм, а не становлять для нього загрозу».

У цьому контексті, за словами ієрарха, політика – це не лише «влада, гроші, особливі нагоди й інтереси», позбавлені проводу «міцних, моральних та суспільних принципів справедливості». Доброю є та політика, яка «виливається у добре і справедливе суспільство, у чеснотливих громадян». За такого бачення моральні принципи вже не є «загрозою», але, радше, «благословенням» для суспільства.

Заторкуючи тему заанґажування Католицької Церкви в справу захисту життя та релігійної свободи, карлинал Вуерл пригадав про спротив католицького єпископату США щодо реформи служби охорони здоров’я, яка зобов’язує медичні установи здійснювати аборти, порушуючи свободу совісті католицьких медиків. «Ми не просимо якогось особливого ставлення, – сказав він. – Мова не йде про захист привілеїв небагатьох людей, аде про здійснення нашого права служити на користь найменших з-поміж наших братів і сестер». З цього випливає заклик розпізнавати «духовний вимір життя людини» та звернення до молоді вносити релігійні цінності «у політичну, медичну та підприємницьку сфери».
http://catholicnews.org.uaСхожі матеріали:

Категорія: Публіцистика | Переглядів: 574 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: Церква і держава, суспільні проблеми, публіцистика | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Полум'ю Любові
Непорочного Серця
Діви Марії

Відправляємо:

Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті


Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2019©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика