Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [340]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [64]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [116]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [242]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [104]Суспільні проблеми [448]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [388]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [423]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [65]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [128]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2016 » Січень » 4 » Повчання, настанови » 7 порад, як бути добрими хресними батьками
19:42
7 порад, як бути добрими хресними батьками

Коли дитина приймає у Церкві Таїнство Хрещення, її батьки обирають пару дорослих людей, які стають її хресними батьками і мають супроводжувати її в духовному зростанні. Однак не всі хресні батьки добре розуміють ту роль, яка на них покладена (а точніше: на яку вони самі погодилися).

Дехто час від часу згадує своїх похресників у молитві; хтось насправді стає духовним наставником; дехто не забуває вітати з днем народження і дарувати подарунки; а хтось згадує, що має похресника, тільки тоді, коли він/вона запрошує на весілля…

Є хресні батьки, які насправді докладають зусиль для того, щоб відіграти важливу роль у духовному — і не тільки — житті дитини. Вони стають прикладом того, як треба ставитися до ближніх, як жити своє життя вірою і в усіх життєвих обставинах покладатись на Бога.

Однак, на жаль, є люди, які навіть не пам’ятають імен своїх хресних батьків; вони навіть не впевнені, ким ті є, а тим більше, не пригадують, коли бачили їх востаннє. І, мабуть, у таких випадках часто справа не в тому, що хресні батьки зумисно занедбали свої обов’язки, а в іншому: вони не знають, що означає бути хресними батьками! Чи їхні обов’язки закінчуються одразу після обряду хрещення? Чи обмежуються вони виключно днями народження похресника? І що взагалі означає бути хорошими хресними батьками в житті людини?

Батьки — головниі вихователі дітей, а хресні батьки — особливий духовний «додаток». В енцикліці «Casti connubii» папа Пій ХІ написав: «Благословення нащадків, однак, не довершується лише народженням їх, але потрібно додати ще щось, а саме — відповідне їх виховання». Батьки відповідальні за «освіту нащадків» — розуму, тіла й душі, — а хресні батьки мають допомагати їм. Разом батьки і хресні батьки допомагають духовно зростати в близькості до Бога. І ця допомога не закінчується після обряду Таїнства Хрещення. І якщо вам таки пощастило стати хресними батьками — що зробити для того, щоб бути найкращими?

Пропонуємо сім підказок, аби добре виконувати своє покликання хресного тата чи мами.

1. Молись за свого похресника/похресницю.

Завжди пам’ятай його/її у своїх молитвах і проси Бога, щоби показав тобі, яким чином найкраще надати допомогу чи підтримку. Молитва також допоможе тобі побачити, як жити своїм покликанням хресного тата/мами. І хоча широко розповсюдженим є припущення, що «батьки й так моляться за свою дитину», та наші похресники потребують усіх можливих молитов — як і всі ми. Не соромся молитися за свого похресника так часто, як би ти молився за нього, коли б він був твоєю дитиною.

2. Не будь чужим.

Якщо відійдеш із життя дитини одразу після хрещення, то ти не тільки пропустиш його/її життя, а й занедбаєш свою роль як хресного тата/мами. Можливо, ти — нахабна хресна мама, яка називає речі своїми іменами, чи привітний хресний тато, який ніколи не забуває надіслати листівку з привітанням… Та зрештою, хоч би якого зразка хресним татом/мамою ти виявився, то матимеш вплив на життя свого похресника. Немає двох однакових хресних батьків, і якщо ти таки був благословенний мати похресника, просто будь собою і будь із ним/нею. Якщо не знаєш, що можеш для нього/неї зробити, то просто слухай. Ти ніколи не знатимеш, чи, можливо, в цей момент ти — не та єдина особа, з ким він/вона може поговорити. Якщо тебе запрошують на святкування дня народження, Першого Причастя, випускного чи весілля — зроби все для того, щоб прийти. Не згайнуй нагоди насправді стати хресним татом/мамою в усьому житті дитини, а не лише на Хрещенні.

3. Будь прикладом.

Старайся показати похресникові: незважаючи на те, що діється у твоєму житті, чи з якими проблемами ти не стикаєшся, — ти не відступаєш від Божого плану для себе. Покажи, що він/вона також не повинні здаватися. Співай із ним/нею пісні прослави, запроси разом помолитися Розарій, запроси на вечерю і запропонуй йому/їй провести молитву перед їжею, або ж підіть разом на Літургію. Завжди є нагода для того, щоб дати своєму похресникові свідчення побожного життя.

4. Дрібниці враховуються.

Хресні батьки існують не лише для того, щоб дарувати матеріальні подарунки — хоча зазвичай вони бувають дуже щедрими. Ти можеш не бути таким само багатим, як відомий «Хресний батько» з однойменного фільму, однак завжди можеш подарувати якусь дрібничку (образок із молитвою, записку, в якій зазначено, що ти думав про нього, чи будь-що, що нагадує про Бога і твою постійну готовність допомогти). Хресні батьки потрібні для того, щоб духовно давати, і це може проявлятись у різноманітних подарунках: телефонних дзвінках, обіймах, прогулянках, вечерях чи у футбольній грі. Тут зараховується і випадковий недільний телефонний дзвінок. І ці розмови не повинні завжди бути богословського змісту. Якщо похресникові подобається футбол, поговори з ним про гру чи розкажи про те, як грав у шкільній команді. Кожна дрібничка знадобиться.

5. Хвали за найважливіші речі.

Якщо світ зосереджується на зовнішньому вигляді чи на оцінках у школі, скажи, що в похресника гарна усмішка чи що він/вона дуже добрий. Роби акцент на чеснотах. Розмовляй із ним про те, що йому найбільш цікаво, і похвали за його ентузіазм. Якщо твій похресник — проблемна дитина, то будь тим, хто вказуватиме на його хороші риси, коли його «добиватиме життя». Пам’ятай, що кожна дитина — унікальна. І говори йому про це. Кожному з нас Бог дає особливі дари і таланти, які маємо тільки ми. Допоможи похресникові побачити їх і розвивати.

6. Нехай твій похресник знає, що ти щасливий бути його хресним татом/мамою.

Якщо ти щасливий бути хресним татом/мамою, то похресник знатиме, що ти це робиш не з обов’язку чи розрахунку. Він знатиме, що ти насправді дбаєш про нього і навіть пишаєшся називати його своїм похресником. Із задоволенням розповідай, що ти говорив від його імені під час обряду хрещення, а також що відповів, коли священик запитав: «Чи готові ви допомагати батькам цієї дитини в їхньому обов’язку як християнських батьків?», а хресні відповіли: «Так, погоджуємось». І надалі продовжуй так відповідати.

7. Завжди вказуй на Бога.

Це не означає, що в кожному своєму реченні ти мусиш говорити «Бог» чи «Ісус». Живи милосердям, яке виявляє Небесного Отця і яким ділитимешся з похресником. Хоч би скільки йому/їй було років, нагадуй, що він — твій похресник і може бути дитячим та безневинним. Коли він загубиться в якійсь проблемі, нагадай йому про світло Господа і про те, що для його життя існує певний план. Ти, як хресний тато/мама, маєш перш за все вести його до Бога усіма можливими способами: телефонними дзвінками, відвідинами, листівками, історіями, підтримкою, а особливо молитвою. Похресники — це дар, і про них не слід забувати, тому не зникай з їхнього життя.

Бути хресним татом чи мамою — це велике благословення, і якщо постаратися, то можна стати найкращим хресним батьком для свого похресника. І чи ти тільки маєш стати хресним татом/мамою, чи вже є ним багато років, — ніколи не пізно сказати своєму похреснику чи похресниці, що ти любиш його/її і хочеш допомогти йому/їй дійти до Неба.Схожі матеріали:

Категорія: Повчання, настанови | Переглядів: 726 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: хрещені, хрещення, батьки, Батько, хресна, настанови, повчання, хресні, хресний | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
душам у чистилищі

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті


Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2018©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика